İş Arayan Girişi
×

Şifreyi Göster

Kullanıcı Adını ve Şifreyi Kaydet
Firma Girişi
×

Şifreyi Göster

Kullanıcı Adını ve Şifreyi Kaydet

×

×

MÜZIK ÖĞRETMENI

Dehalar Koleji

Eğitim / Eğitim / Müzik Öğretmeni
10-08-2022 12:34:17
Eğitim
Tam Zamanlı(Full Time)
Erkek veya Kadın / 25 - 40

MÜZIK ÖĞRETMENI iş ilanı - Dehalar Koleji

İş İlanı Detayı

Dehalar Koleji olarak,
Yenilikçi eğitim anlayışını benimsemiş ve uygulayan bir kurum olma özelliklerini eğitim ve öğretim süreçlerinde etkin olarak kullanan, öğrenmeyi öğrenen bireyler yetiştirme özgöreviyle, milli ve manevi değerlere bağlı, güvenilir, dinamik ve çağdaş bir eğitim kurumu olarak Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul kademeleri ile çocuklarımıza hizmet vermekteyiz.
Büyüyen okulumuz için deneyimli Müzik Öğretmenleri görevlendirilecektir.

Kendini Belirli Bir Kademenin Öğretmeni Olarak Değil Öğretmen Olarak Tanımlayan ve Bunu Verimli Bir Hale Getirebilmek İçin Kurumumuzun Düzenlediği Meslek İçi Eğitim Seminerlerinden Etkin Bir Şekilde Faydalanacak,
Eğitimin Bir Bilim Olduğunu Bilimin Tekrar Edilebilir ve Gözlemlenebilir Sonuçlar Barındırdığını Dikkate Alan, Öğretmenlik Mesleğinin Onuruna Okul İçinde ve Dışında Sahip Çıkan,
Okulumuzda eğitim vermek üzere ailemizin bir parçası olacak;
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, MEB tarafından alanına atanmaya yetkin ve pedagojik formasyonu bulunan,
Tercihen kolej tecrübesi olan ve alanında en az 3-5 yıl deneyim sahibi,
Öğretmen?lerle Tanışmak İstiyoruz.

Hatalı ilanı bildir

×

Hatalı İlanı Bildir

MÜZIK ÖĞRETMENI
İş ilanı için bildirimde bulunmaktasınız.

Dehalar Koleji


×

İş İlanına Başvur

MÜZIK ÖĞRETMENI iş ilanına başvurmak ve Dehalar Koleji firmasının iletişim bilgilerini görüntülemek için lütfen "Hızlı Özgeçmiş Oluştur" butonuna basarak Özgeçmiş oluşturunuz. Eğer daha önce üye olmuşsanız "Başvuru Yap" butonuna basarak, üye adınız ve şifrenizler sisteme giriş yapabilirsiniz.veya

İletişim


**********
**********
**********
**********

Firmanın Diğer İlanları

Firmayanın yayınladığı diğer ilanlar:

Başka ilanı yok !

Firmanın verdiği başka iş ilanı yok.


×
ikon İlanı favorilerinize eklemek için Kaydet butonuna basın.
İptal

×
ikon İlgili aramanıza ait yeni iş ilanlarını eposta ile almak için Uygun iş ilanlarını e-posta olarak gönder"i işaretleyip dilediğiniz eposta gönderim sıklığını seçebilirsiniz.
Uygun iş ilanlarını e-posta olarak gönder.
Eposta Gönderim Sıklığı
İptal

×
ikon İlanı arkadaşınıza göndermek için email adresini girip gönder butonuna basın.

Arkadaşınızın E-Posta Adresi

Not
İptal

×
×

Dikkat!

Siteye giriş ve Başvuru için şifre oluşturulacak. Müsait olduğunuzda Özgeçmişinizi doldurunuz. Aksi halde başvurduğunuz firmalar CV nizi incelemeyebilir.


İptal

Müzik Öğretmeni Mesleği

Müzik Öğretmeni Ne İş Yapar?

Müzik öğretmenleri, öğrencilere müzikal beceriler kazandırmak için çalışırlar. Genellikle müzik okulları, özel müzik stüdyoları ve devlet okullarında çalışırlar. Aşağıda müzik öğretmenlerinin yaptığı işlerden bazıları verilmiştir:

1. Öğrencilere müzik eğitimi vermek: Müzik öğretmenleri, öğrencilere notaları, ritmi, armoniyi, melodi ve diğer müzikal becerileri öğretirler.
2. Öğrencilerin yeteneklerini keşfetmek: Müzik öğretmenleri, öğrencilerin yeteneklerini tanımak ve geliştirmek için onların müzikal yeteneklerini değerlendirirler.
3. Performanslar için hazırlanmak: Öğrencilerin performansları için müzik öğretmenleri, doğru materyalleri ve en iyi müzik aletlerini seçmelerine yardımcı olurlar.
4. Programlar planlamak: Müzik öğretmenleri, müzik okullarında, stüdyolarda veya diğer yerlerde dersler planlarlar ve öğrencilerin müzik eğitim programlarına göre çalışmalarını organize ederler.
5. Öğrenci ilerlemesini takip etmek: Müzik öğretmenleri öğrencilerin müzikal gelişimini takip eder, notlarını ve performanslarını değerlendirir ve geliştirme önerileri sunar.
6. Konserler ve etkinlikler için hazırlanmak: Müzik öğretmenleri, öğrencilerin konserler ve diğer etkinlikler için hazırlıklarını yapar, onları hazırlar ve performansları yönetir.

Müzik öğretmenleri, öğrencilere müzikal becerileri kazandırmak için çok yönlü bir yaklaşım benimserler. Kendi müzik yeteneklerini sürekli olarak geliştirmek ve öğrenmek için yeni müzikal teknikler ve eğitim materyalleri hakkında bilgi edinmek için zaman ayırırlar.

Müzik Öğretmeni Olmak için Hangi Eğitimleri Almalı?

Müzik öğretmeni olmak için öncelikle üniversitelerin müzik eğitimi bölümlerinde lisans derecesi almak gerekir. Müzik eğitimi bölümlerinde müzik tarihi, müzik teorisi, enstrüman çalma teknikleri, koro ve orkestra yönetimi, müzikal analiz, müzik öğretimi yöntemleri ve uygulamalı müzik dersleri gibi dersler verilir.

Lisans derecesinin yanı sıra, öğretmenlik sertifikası veya lisansüstü eğitim programlarını tamamlamak da müzik öğretmeni olmak için önemlidir. Bunlar, öğretim yöntemleri, sınıf yönetimi teknikleri, öğrenci değerlendirme yöntemleri, müzik pedagojisi, müzik psikolojisi gibi konularda derinlemesine eğitim sağlarlar.

Müzik öğretmenliği alanında daha da uzmanlaşmak isteyenler, müzik eğitimi alanında doktora derecesi de alabilirler.

Müzik öğretmenliği eğitimi, müzik aleti çalmayı ve müzikal yetenekleri geliştirmeyi içerir. Dolayısıyla, müzik öğretmeni adayları en az bir müzik aleti çalma becerisine sahip olmalıdır.

Son olarak, müzik öğretmeni olmak isteyenlerin öğretim materyalleri, müzik aletleri ve müzik yazılımları hakkında da bilgi sahibi olmaları gerekmektedir.

Müzik Öğretmeni'nin İş İmkanları?

Müzik öğretmenleri, ilkokul, ortaokul ve lise gibi okullarda müzik öğretmeni olarak çalışabilirler. Ayrıca, müzik okulları, konservatuarlar, üniversiteler ve özel müzik dersi veren kuruluşlarda öğretmen olarak da çalışma imkanları bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra, özel müzik dersleri de vererek, evlerde özel dersler vererek veya öğrencilerine çevrimiçi müzik dersleri sunarak serbest çalışma fırsatı da bulabilirler. Ayrıca, korolar, orkestralar ve müzik grupları gibi müzikal organizasyonlarda da çalışabilirler.

Ayrıca, müzik terapisti olarak da çalışabilirler. Müzik terapisi, müziği kullanarak fiziksel ve psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bir terapi türüdür. Müzik öğretmenleri, müzik terapisti olarak, müzik terapi oturumları düzenleyebilirler.

Son olarak, bir müzik öğretmeni, beste yapma ve aranjman yapma konularında da uzmanlaşarak, müzikal prodüksiyon şirketleri ve film yapımcıları için müzik besteleri oluşturabilirler.


×
2024 © istihdamburosu.com HTT Özel İstihdam ve İnsan Kaynakları Ltd. Şti. aittir.

İŞKUR Logo

HTT Bilgisayar Eğitim Destek Özel İstihdam ve İnsan Kaynakları Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. Özel İstihdam Bürosu 01/08/2022 - 31/07/2025 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 01/08/2022 tarih ve 11987302 sayılı karar uyarınca 1390 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınmayacak ve menfaat temin edilmeyecektir. Şikâyetleriniz için Türkiye İş Kurumu Ankara İl Müdürlüğü 03124351565 nolu telefon numarasına veya Ayrancı, Uçarlı Cd. No:29, 06540 Çankaya/Ankara adresine başvurabilirsiniz.
 

×