İş Arayan Girişi
×

Şifreyi Göster

Kullanıcı Adını ve Şifreyi Kaydet
Firma Girişi
×

Şifreyi Göster

Kullanıcı Adını ve Şifreyi Kaydet

×

×

SATIN ALMA ELEMANI

ÖZTEKİN TEKNİK SERV. EKP. LTD. ŞTİ.

Dış Ticaret / Dış Ticaret - İthalat / Satın Alma Elemanı
19-12-2019 09:22:00
Dış Ticaret
Tam Zamanlı(Full Time)
Erkek veya Kadın / 22 - 30

SATIN ALMA ELEMANI iş ilanı - ÖZTEKİN TEKNİK SERV. EKP. LTD. ŞTİ.

İş İlanı Detayı

İngilizce bilen yurtiçi ve yurtdışı yazışmaları yapacak,Alanında tecrübeli satın alma personeli alınacaktır.

Hatalı ilanı bildir

×

Hatalı İlanı Bildir

SATIN ALMA ELEMANI
İş ilanı için bildirimde bulunmaktasınız.

ÖZTEKİN TEKNİK SERV. EKP. LTD. ŞTİ.


×

İş İlanına Başvur

SATIN ALMA ELEMANI iş ilanına başvurmak ve ÖZTEKİN TEKNİK SERV. EKP. LTD. ŞTİ. firmasının iletişim bilgilerini görüntülemek için lütfen "Hızlı Özgeçmiş Oluştur" butonuna basarak Özgeçmiş oluşturunuz. Eğer daha önce üye olmuşsanız "Başvuru Yap" butonuna basarak, üye adınız ve şifrenizler sisteme giriş yapabilirsiniz.veya

İletişim


**********
**********
**********
**********


×
ikon İlanı favorilerinize eklemek için Kaydet butonuna basın.
İptal

×
ikon İlgili aramanıza ait yeni iş ilanlarını eposta ile almak için Uygun iş ilanlarını e-posta olarak gönder"i işaretleyip dilediğiniz eposta gönderim sıklığını seçebilirsiniz.
Uygun iş ilanlarını e-posta olarak gönder.
Eposta Gönderim Sıklığı
İptal

×
ikon İlanı arkadaşınıza göndermek için email adresini girip gönder butonuna basın.

Arkadaşınızın E-Posta Adresi

Not
İptal

×
×

Dikkat!

Siteye giriş ve Başvuru için şifre oluşturulacak. Müsait olduğunuzda Özgeçmişinizi doldurunuz. Aksi halde başvurduğunuz firmalar CV nizi incelemeyebilir.


İptal

Satın Alma Elemanı Mesleği

Satın Alma Elemanı Ne İş Yapar?

Satın alma elemanı, bir şirket veya kuruluşun ihtiyaç duyduğu malzemeleri, hizmetleri veya ekipmanları en iyi kalite, en uygun fiyat ve en uygun zamanda temin etmek için çalışan bir kişidir. Genellikle malzeme tedarikçileri ile iletişim halinde olup, siparişlerin alınması, fiyat karşılaştırmaları yapılması, anlaşmaların yapılması, ürünlerin teslim alınması, fatura işlemlerinin takibi ve raporlama yapılması gibi görevleri üstlenir.

Ayrıca, satın alma elemanı, şirketin tedarik zincirindeki verimliliği artırmak için stok yönetimi, envanter takibi ve maliyet tasarrufu sağlama konusunda da çalışır.

Satın alma elemanı, birçok sektörde ve şirkette iş bulabilme fırsatına sahiptir.

Satın Alma Elemanı Olmak için Hangi Eğitimleri Almalı?

Satın alma elemanı olmak için genellikle işletme, yönetim, lojistik veya muhasebe gibi alanlarda lisans derecesine sahip olmak gerekmektedir. Ancak bazı şirketler, satın alma pozisyonları için sadece lise veya meslek okulu diploması gerektirebilirler.

Ayrıca, satın alma elemanları, satın alma süreçlerini yönetmek, satın alma stratejileri oluşturmak, tedarikçilerle iletişim kurmak, satın alma sözleşmelerini hazırlamak, satın alma bütçelerini yönetmek, stok yönetimini takip etmek, satın alma verilerini analiz etmek gibi görevleri yerine getirdiğinden dolayı, işletme, muhasebe, pazarlama ve lojistik gibi konularda da bilgi sahibi olmaları yararlı olabilir.

Bununla birlikte, işletmeler genellikle satın alma elemanlarından, satın alma süreçlerini yönetmek için deneyimli olmalarını, tedarik zinciri yönetimi konusunda bilgi sahibi olmalarını ve iyi bir müzakereci olmalarını beklerler.

Satın Alma Elemanı İş İmkanları?

Satın Alma Elemanları, tedarik zincirinde mal ve hizmetleri tedarik etmekle sorumlu kişilerdir. İşletmelerde, kamu kurumlarında, üretim tesislerinde ve benzeri yerlerde çalışabilirler. Satın alma elemanlarının iş imkanları, işletmelerin büyüklüğüne, sektöre ve ihtiyaçlarına bağlı olarak değişebilir.

Genellikle büyük işletmelerde daha fazla satın alma elemanı istihdam edilirken, küçük işletmelerde bu pozisyon birkaç farklı sorumluluğu da üstlenebilir. Tedarik zincirindeki işbirliği, kaynak yönetimi, sipariş yönetimi, pazar araştırması ve lojistik işlemler gibi birçok farklı konuda çalışabilirler. Ayrıca, satın alma elemanları genellikle işletmenin diğer bölümleri ile de etkileşim içindedirler.


×
2024 © istihdamburosu.com HTT Özel İstihdam ve İnsan Kaynakları Ltd. Şti. aittir.

İŞKUR Logo

HTT Bilgisayar Eğitim Destek Özel İstihdam ve İnsan Kaynakları Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. Özel İstihdam Bürosu 01/08/2022 - 31/07/2025 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 01/08/2022 tarih ve 11987302 sayılı karar uyarınca 1390 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınmayacak ve menfaat temin edilmeyecektir. Şikâyetleriniz için Türkiye İş Kurumu Ankara İl Müdürlüğü 03124351565 nolu telefon numarasına veya Ayrancı, Uçarlı Cd. No:29, 06540 Çankaya/Ankara adresine başvurabilirsiniz.
 

×