İş Arayan Girişi
×

Şifreyi Göster

Kullanıcı Adını ve Şifreyi Kaydet
Firma Girişi
×

Şifreyi Göster

Kullanıcı Adını ve Şifreyi Kaydet

×

×

CNC Operatörü

HİDROSAM HİDROPAR LTD.ŞTİ.

İmalat / CNC / CNC Cam İşleme Makinesi Operatörü
21-08-2020 14:33:40
İmalat
Tam Zamanlı(Full Time)
Erkek / 22 - 40

CNC Operatörü iş ilanı - HİDROSAM HİDROPAR LTD.ŞTİ.

İş İlanı Detayı

CNC OPERATÖRÜ

2-ASKERLİK GÖREVİNİ TAMAMLAMIŞ OLMAK
3-CNC TORNA VE DİK İŞLEM CNC TEZGAHLARINDA FİİLİ OLARAK EN AZ 2 SENE TECRÜBE SAHİBİ OLMAK
4-TEKNİK RESİM OKUYABİLEN
5-PARÇA İŞLEME GEOMETRİK TOLERANSLARINDA BİLGİ VE TECRÜBE SAHİBİ
6-TERCİHEN CAD CAM PROGRAMLARI KULLANABİLEN
7- İŞ PARÇASI BAĞLAMA METODLARI KONUSUNDA TECRÜBELİ
8- ÖĞRENMEYE MERAKLI VE ÇÖZÜM ÜRETMEYE ODAKLI
İş tanımı:
CNC CAD CAM OPERATÖRÜ
1-TEKNİK RESMİ VEYA CAD ÇİZİMİ VERİLEN İŞ PARÇASININ CAM PROGRAMINI YAPMAK
2-ATÖLYEMİZDE BULUNAN CNC FREZE VE TORNA TEZGAHLARINI KULLANIP İŞ PARÇASINI ÜRETMEK
3-İSTENEN TOLERANS VE YÜZEY KALİTELERİNDE ÜRÜNÜ KONTROL ETMEK
4-TERCİHEN CAD TASARIMI YAPABİLMEK

Hatalı ilanı bildir

×

Hatalı İlanı Bildir

CNC Operatörü
İş ilanı için bildirimde bulunmaktasınız.

HİDROSAM HİDROPAR LTD.ŞTİ.


×

İş İlanına Başvur

CNC Operatörü iş ilanına başvurmak ve HİDROSAM HİDROPAR LTD.ŞTİ. firmasının iletişim bilgilerini görüntülemek için lütfen "Hızlı Özgeçmiş Oluştur" butonuna basarak Özgeçmiş oluşturunuz. Eğer daha önce üye olmuşsanız "Başvuru Yap" butonuna basarak, üye adınız ve şifrenizler sisteme giriş yapabilirsiniz.veya

İletişim


**********
**********
**********
**********

Firmanın Diğer İlanları

Firmayanın yayınladığı diğer ilanlar:

Başka ilanı yok !

Firmanın verdiği başka iş ilanı yok.


×
ikon İlanı favorilerinize eklemek için Kaydet butonuna basın.
İptal

×
ikon İlgili aramanıza ait yeni iş ilanlarını eposta ile almak için Uygun iş ilanlarını e-posta olarak gönder"i işaretleyip dilediğiniz eposta gönderim sıklığını seçebilirsiniz.
Uygun iş ilanlarını e-posta olarak gönder.
Eposta Gönderim Sıklığı
İptal

×
ikon İlanı arkadaşınıza göndermek için email adresini girip gönder butonuna basın.

Arkadaşınızın E-Posta Adresi

Not
İptal

×
×

Dikkat!

Siteye giriş ve Başvuru için şifre oluşturulacak. Müsait olduğunuzda Özgeçmişinizi doldurunuz. Aksi halde başvurduğunuz firmalar CV nizi incelemeyebilir.


İptal

CNC Cam İşleme Makinesi Operatörü Mesleği

CNC Cam İşleme Makinesi Operatörü Ne İş Yapar?

CNC Cam İşleme Makinesi Operatörü, bilgisayar kontrollü bir cam işleme makinesi kullanarak cam malzemeleri keser, şekillendirir ve işler. Bu makine, keskin cam araçları ve hassas kesme teknikleri kullanarak, cam levhalarını, cam plakalarını, cam tüplerini ve cam çubukları gibi farklı cam parçalarını işleyebilir.

CNC Cam İşleme Makinesi Operatörü, bir CNC programı kullanarak makineyi ayarlar, cam malzeme parçalarının doğru boyutlarda kesilmesini ve şekillendirilmesini sağlar ve parçaların kalitesini kontrol eder. İşleme sırasında, makinede oluşabilecek sorunları tespit eder ve çözer, makine bakımını yapar ve güvenli çalışma koşullarını sağlar.

Bu pozisyon için genellikle bir teknik lise diploması yeterlidir. Ancak, birçok CNC Cam İşleme Makinesi Operatörü, mesleki eğitim veya bir işyerinde yetiştirme yoluyla eğitim almışlardır.

Ayrıca, bu işte çalışanlar, temel matematik, makine mühendisliği, CNC programlama, kesme teknikleri ve iş güvenliği konularında bilgi sahibi olmalıdır.

CNC Cam İşleme Makinesi Operatörleri, cam üretim tesislerinde, cam ürünleri imalatı yapan fabrikalarda, cam ürünleri satan işletmelerde ve cam ürünleri bakım ve onarımı yapan işletmelerde iş bulabilirler.

CNC Cam İşleme Makinesi Operatörü Olmak için Hangi Eğitimleri Almalı?

CNC cam işleme makinesi operatörü olmak için en az lise veya meslek yüksekokulu mezunu olmak gerekmektedir. Ayrıca bu meslekte çeşitli kurslar ve sertifika programları da bulunmaktadır.

CNC cam işleme makinesi operatörleri, teknik beceriler, çizim okuma ve takım tezgahları ile çalışma konusunda bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Bununla birlikte, işverenlerin çoğu, önceden deneyimi olan adayları tercih etmektedir, bu nedenle iş deneyimi kazanmak için staj ve çıraklık programlarına katılmak faydalı olabilir.

İşverenlerin çoğu, adayların CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) ve CAM (Bilgisayar Destekli Üretim) yazılımları konusunda deneyimli olmalarını da tercih ederler. Bu yazılımların kullanımı, üretim sürecinin optimizasyonu, tasarım değişikliklerinin yapılması ve çizimlerin üretim özelliklerine dönüştürülmesi için gereklidir.

CNC Cam İşleme Makinesi Operatörü'nün İş İmkanları?

CNC Cam İşleme Makinesi Operatörleri, otomasyonlu bir cam işleme makinesini kullanarak cam parçalarını kesme, delme, delik açma, kenar işleme gibi işlemleri gerçekleştirirler. CNC Cam İşleme Makinesi Operatörü olmak için genellikle lise eğitimi yeterlidir. Ancak mesleği daha ileri seviyelere taşımak ve daha fazla iş imkanına sahip olmak isteyenler, ilgili meslek yüksekokulu veya üniversitelerde cam işleme teknolojisi, otomasyon sistemleri, makine teknolojisi, imalat teknolojisi gibi programlarda lisans veya önlisans derecesi alabilirler.

CNC Cam İşleme Makinesi Operatörleri, cam işleme sanayiinde iş bulma fırsatı bulabilirler. Cam işleme fabrikaları, cam atölyeleri, cam malzeme üreticileri gibi çeşitli sektörlerde çalışma imkanı vardır. Ayrıca, işletmeler arası işleme hizmeti sunan firmalar veya şirketlerde de iş bulunabilir.


×
2024 © istihdamburosu.com HTT Özel İstihdam ve İnsan Kaynakları Ltd. Şti. aittir.

İŞKUR Logo

HTT Bilgisayar Eğitim Destek Özel İstihdam ve İnsan Kaynakları Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. Özel İstihdam Bürosu 01/08/2022 - 31/07/2025 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 01/08/2022 tarih ve 11987302 sayılı karar uyarınca 1390 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınmayacak ve menfaat temin edilmeyecektir. Şikâyetleriniz için Türkiye İş Kurumu Ankara İl Müdürlüğü 03124351565 nolu telefon numarasına veya Ayrancı, Uçarlı Cd. No:29, 06540 Çankaya/Ankara adresine başvurabilirsiniz.
 

×