İş Arayan Girişi
×

Şifreyi Göster

Kullanıcı Adını ve Şifreyi Kaydet
Firma Girişi
×

Şifreyi Göster

Kullanıcı Adını ve Şifreyi Kaydet

×

×

3D Max ve AutoCad Bilen

Rota Dış Cephe Sistemleri

İnşaat / Tasarım / Teknik Ressam
09-09-2020 09:05:47
İnşaat
Tam Zamanlı(Full Time)
Erkek veya Kadın / 18 - 30

3D Max ve AutoCad Bilen iş ilanı - Rota Dış Cephe Sistemleri

İş İlanı Detayı

İnşaat Sektöründe Faaliyet gösteren Dış Cephe montalama işi yapan firmamıza Autocad , 3D Max programlarını bilen, projeden ölçü çıkartabilecek tecrübeli personel arıyoruz.

Hatalı ilanı bildir

×

Hatalı İlanı Bildir

3D Max ve AutoCad Bilen
İş ilanı için bildirimde bulunmaktasınız.

Rota Dış Cephe Sistemleri


×

İş İlanına Başvur

3D Max ve AutoCad Bilen iş ilanına başvurmak ve Rota Dış Cephe Sistemleri firmasının iletişim bilgilerini görüntülemek için lütfen "Hızlı Özgeçmiş Oluştur" butonuna basarak Özgeçmiş oluşturunuz. Eğer daha önce üye olmuşsanız "Başvuru Yap" butonuna basarak, üye adınız ve şifrenizler sisteme giriş yapabilirsiniz.veya

İletişim


**********
**********
**********
**********

Firmanın Diğer İlanları

Firmayanın yayınladığı diğer ilanlar:

Başka ilanı yok !

Firmanın verdiği başka iş ilanı yok.


×
ikon İlanı favorilerinize eklemek için Kaydet butonuna basın.
İptal

×
ikon İlgili aramanıza ait yeni iş ilanlarını eposta ile almak için Uygun iş ilanlarını e-posta olarak gönder"i işaretleyip dilediğiniz eposta gönderim sıklığını seçebilirsiniz.
Uygun iş ilanlarını e-posta olarak gönder.
Eposta Gönderim Sıklığı
İptal

×
ikon İlanı arkadaşınıza göndermek için email adresini girip gönder butonuna basın.

Arkadaşınızın E-Posta Adresi

Not
İptal

×
×

Dikkat!

Siteye giriş ve Başvuru için şifre oluşturulacak. Müsait olduğunuzda Özgeçmişinizi doldurunuz. Aksi halde başvurduğunuz firmalar CV nizi incelemeyebilir.


İptal

Teknik Ressam Mesleği

Teknik Ressam Ne İş Yapar?

Teknik ressam, teknik çizimler ve diğer teknik belgeler oluşturmak için bilgisayar yazılımları ve/veya el ile çizim yapar. Teknik ressam, inşaat, imalat, mühendislik, mimarlık, endüstriyel tasarım ve diğer endüstrilerde çalışabilir.

Görevleri arasında ölçekli çizimler hazırlamak, teknik şartnameler ve diğer teknik belgeler oluşturmak, mühendislik ve tasarım ekipleri ile iletişim kurmak, planlama ve bütçeleme yapmak, teknik çizimlerin yasal uygunluğunu sağlamak, çizimleri güncellemek ve dokümantasyonu yönetmek gibi işlemler yer alabilir.

Teknik ressam olarak çalışmak isteyenler, genellikle ilgili bir alanda lisans veya meslek yüksekokulu düzeyinde bir eğitim almış olmalıdırlar. Ayrıca, teknik çizim yazılımlarını kullanma konusunda bilgi sahibi olmaları ve çizim becerilerini geliştirmiş olmaları önemlidir.

Teknik Ressam Olmak için Hangi Eğitimleri Almalı?

Teknik ressam olmak isteyenlerin, mesleki eğitim veren liselerin "Makine Resim", "Makine Konstrüksiyon", "Makine Teknolojisi", "Makine İmalat Teknolojisi" gibi bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. Ayrıca teknik ressamlık eğitimi veren özel kurslar da bulunmaktadır.

Teknik ressam olmak için gereken eğitimler şunlardır:

Matematik, geometri, fizik gibi temel bilimler
Bilgisayar destekli tasarım (CAD) programları kullanımı
Mekanik, elektrik, elektronik ve inşaat konularında bilgi
Makine ve parça çizimleri yapabilme becerisi
Ölçekli çizimler yapabilme becerisi
Mesleki yasal düzenlemeler ve standartlar hakkında bilgi

Teknik ressam, mesleki eğitimden sonra deneyim kazanarak ya da ilgili mühendislik bölümlerinden mezun olarak kendini geliştirerek de bu alanda çalışabilir.

Ayrıca, teknik ressamların mesleklerini icra etmek için gerekli olan "Teknik Ressamlık Belgesi"ne sahip olmaları gerekmektedir. Bu belge, Ticaret Bakanlığı Sanayi Genel Müdürlüğü tarafından verilmektedir.

Teknik Ressamın İş İmkanları?

Teknik ressamlar, mimarlar, mühendisler ve tasarımcılar gibi meslek grupları için teknik çizimler ve diğer teknik dokümantasyonların hazırlanmasından sorumlu uzmanlardır. Teknik ressamların iş imkanları, genellikle yapı, inşaat, makine, otomotiv, havacılık, savunma ve diğer endüstrilerdeki şirketlerde ve kuruluşlarda mevcuttur.

Teknik ressamlar ayrıca mimari ve mühendislik şirketleri, üretim şirketleri, otomotiv şirketleri, enerji şirketleri, bilgisayar ve elektronik üreticileri, endüstriyel tasarım şirketleri, ve hükümet ajansları gibi birçok farklı sektörde iş bulabilirler. Ayrıca, teknik ressamlar, özel olarak teknik çizimler yapmak ve diğer tasarım görevleri için danışmanlık hizmetleri de sunabilirler.


×
2024 © istihdamburosu.com HTT Özel İstihdam ve İnsan Kaynakları Ltd. Şti. aittir.

İŞKUR Logo

HTT Bilgisayar Eğitim Destek Özel İstihdam ve İnsan Kaynakları Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. Özel İstihdam Bürosu 01/08/2022 - 31/07/2025 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 01/08/2022 tarih ve 11987302 sayılı karar uyarınca 1390 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınmayacak ve menfaat temin edilmeyecektir. Şikâyetleriniz için Türkiye İş Kurumu Ankara İl Müdürlüğü 03124351565 nolu telefon numarasına veya Ayrancı, Uçarlı Cd. No:29, 06540 Çankaya/Ankara adresine başvurabilirsiniz.
 

×