İş Arayan Girişi
×

Şifreyi Göster

Kullanıcı Adını ve Şifreyi Kaydet
Firma Girişi
×

Şifreyi Göster

Kullanıcı Adını ve Şifreyi Kaydet

×

×

Dış Ticaret Uzamanı Alınacaktır

DOĞRU TAŞ

Diğer / Dış Ticaret - İhracat / Dış Ticaret Uzmanı
24-05-2024 18:32:56
Diğer
Tam Zamanlı(Full Time)
Erkek / 25 - 29

Dış Ticaret Uzamanı Alınacaktır iş ilanı - DOĞRU TAŞ

İş İlanı Detayı

Dış Ticaret Uzamanı Alınacaktır

Begonit Küptaş, Bazalt Küptaş, Andezit Küptaş, Granit Küptaş satışları konusunda dış ticaret uzmanı ihtiyacımız vardır.
Şanlıurfa, Gaziantep, Diyarbakır, Elazığ, Malatya

Hatalı ilanı bildir

×

Hatalı İlanı Bildir

Dış Ticaret Uzamanı Alınacaktır
İş ilanı için bildirimde bulunmaktasınız.

DOĞRU TAŞ


×

İş İlanına Başvur

Dış Ticaret Uzamanı Alınacaktır iş ilanına başvurmak ve DOĞRU TAŞ firmasının iletişim bilgilerini görüntülemek için lütfen "Hızlı Özgeçmiş Oluştur" butonuna basarak Özgeçmiş oluşturunuz. Eğer daha önce üye olmuşsanız "Başvuru Yap" butonuna basarak, üye adınız ve şifrenizler sisteme giriş yapabilirsiniz.veya

İletişim


**********
**********
**********
**********

Firmanın Diğer İlanları

Firmayanın yayınladığı diğer ilanlar:

Başka ilanı yok !

Firmanın verdiği başka iş ilanı yok.

DOĞRU TAŞ

Whatsapp

Facebook

Twitter

Google

Benzer Dış Ticaret - İhracat İş İlanları

Bulunamadı !

Benzer iş ilanı bulunamadı.


×
ikon İlanı favorilerinize eklemek için Kaydet butonuna basın.
İptal

×
ikon İlgili aramanıza ait yeni iş ilanlarını eposta ile almak için Uygun iş ilanlarını e-posta olarak gönder"i işaretleyip dilediğiniz eposta gönderim sıklığını seçebilirsiniz.
Uygun iş ilanlarını e-posta olarak gönder.
Eposta Gönderim Sıklığı
İptal

×
ikon İlanı arkadaşınıza göndermek için email adresini girip gönder butonuna basın.

Arkadaşınızın E-Posta Adresi

Not
İptal

×
×

Dikkat!

Siteye giriş ve Başvuru için şifre oluşturulacak. Müsait olduğunuzda Özgeçmişinizi doldurunuz. Aksi halde başvurduğunuz firmalar CV nizi incelemeyebilir.


İptal

Dış Ticaret Uzmanı Mesleği

Dış Ticaret Uzmanı Ne İş Yapar?

Dış ticaret uzmanı, bir şirketin ihracat ve ithalat işlemlerinde görev alır. Bu işlemler genellikle farklı ülkeler arasında gerçekleşir ve uzman, şirketin ürünlerinin veya hizmetlerinin yurt dışında satılması veya yurt dışından getirilmesi için gereken tüm işlemleri yürütür.

Dış ticaret uzmanının görevleri arasında ihracat ve ithalat yasalarını ve düzenlemelerini izlemek, ülke ve pazar araştırmaları yapmak, yeni pazarlar ve müşteriler bulmak, fiyatlandırma stratejileri oluşturmak, sipariş takibi yapmak, lojistik planlama yapmak, nakliye işlemlerini yönetmek ve ödeme işlemlerini takip etmek yer alabilir.

Dış ticaret uzmanı, genellikle büyük şirketlerde veya ihracat ve ithalat işlemleri yapan firmalarda çalışır.

Bu pozisyonda çalışmak isteyen kişilerin genellikle işletme, uluslararası ticaret, ekonomi veya ilgili bir alanda lisans veya yüksek lisans derecesine sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca, yabancı dil bilgisi, özellikle İngilizce ve tercihen bir veya daha fazla yabancı dilde iyi düzeyde yazılı ve sözlü iletişim becerileri de önemlidir.

Dış Ticaret Uzmanı Olmak için Hangi Eğitimleri Almalı?

Dış ticaret uzmanı olmak için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. Bunlar arasında işletme, iktisat, uluslararası ticaret, dış ticaret gibi bölümler yer alıyor. Ayrıca yabancı dil bilgisi, özellikle İngilizce ve tercihen ikinci bir yabancı dil bilgisi de önemli bir eğitim unsuru olarak kabul ediliyor. İlgili bölümler dışında, özel sektördeki bazı kurum ve kuruluşlar tarafından düzenlenen sertifika programları da dış ticaret uzmanlığına giden yolda yardımcı olabilir.

Dış ticaret uzmanları ayrıca, uluslararası ticaretin yürütülmesi için gerekli olan yasal, düzenleyici ve lojistik süreçleri de iyi anlamalıdır. Bu nedenle, ilgili mevzuat ve ticaret hukuku konularında da eğitim almak faydalı olabilir.

Dış Ticaret Uzmanı'nın İş İmkanları?

Dış ticaret uzmanları, özellikle ihracat ve ithalat işlemleri ile ilgilenen firmalarda, ihracat birimlerinde, ithalat departmanlarında, lojistik şirketlerinde, gümrük müşavirlikleri gibi kurumlarda veya kendi işlerini kurarak serbest ticaret alanında çalışabilirler. Ayrıca, kamu sektöründe de Dış Ticaret Uzmanı olarak istihdam edilebilirler. İhracat, ithalat ve gümrük işlemlerinin her geçen gün artması nedeniyle dış ticaret uzmanlarına olan talep de artmaktadır. Bu nedenle, dış ticaret uzmanları için iş imkanları geniş ve farklı sektörlerde çalışma olanağı bulunmaktadır.


×
2024 © istihdamburosu.com HTT Özel İstihdam ve İnsan Kaynakları Ltd. Şti. aittir.

İŞKUR Logo

HTT Bilgisayar Eğitim Destek Özel İstihdam ve İnsan Kaynakları Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. Özel İstihdam Bürosu 01/08/2022 - 31/07/2025 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 01/08/2022 tarih ve 11987302 sayılı karar uyarınca 1390 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınmayacak ve menfaat temin edilmeyecektir. Şikâyetleriniz için Türkiye İş Kurumu Ankara İl Müdürlüğü 03124351565 nolu telefon numarasına veya Ayrancı, Uçarlı Cd. No:29, 06540 Çankaya/Ankara adresine başvurabilirsiniz.
 

×