×

Şifreyi Göster

Kullanıcı Adını ve Şifreyi Kaydet

×

×

Resepsiyon Memuru

İzmir Palas Turizm Tic A.Ş.

Otelcilik / Ön Büro / Resepsiyonist
İlan Tarihi :
12-09-2022 14:44:09
Şehir / İlçe :
Sektör :
Otelcilik
Çalışma Şekli :
Tam Zamanlı(Full Time)
Cinsiyet / Yaş :
Erkek veya Kadın / 23 - 42

Resepsiyon Memuru iş ilanı - İzmir Palas Turizm Tic A.Ş.

İş İlanı Detayı


70 odalı otelimizde 3 vardiya sisteminde çalışacak en az yüksekokul mezunu ingilizce konuşabilen bay va bayan tecrübeli resepsiyonistler alınacaktır.İş İlanına Başvur

ikon Resepsiyon Memuru iş ilanına başvurmak ve İzmir Palas Turizm Tic A.Ş. firmasının iletişim bilgilerini görüntülemek için lütfen "Hızlı Özgeçmiş Oluştur" butonuna basarak Özgeçmiş oluşturunuz. Eğer daha önce üye olmuşsanız "Başvuru Yap" butonuna basarak, üye adınız ve şifrenizler sisteme giriş yapabilirsiniz.


veya

İletişim


Yetkili Kişi :
**********
Telefon :
**********
Faks :
**********
Cep :
**********

Firmanın Diğer İlanları

Firmayanın yayınladığı diğer ilanlar:

İzmir Palas Turizm Tic A.Ş. logosu yok

Whatsapp

Twitter

Google


×
ikon İlanı favorilerinize eklemek için Kaydet butonuna basın.
İptal

×
ikon İlgili aramanıza ait yeni iş ilanlarını eposta ile almak için Uygun iş ilanlarını e-posta olarak gönder"i işaretleyip dilediğiniz eposta gönderim sıklığını seçebilirsiniz.
Uygun iş ilanlarını e-posta olarak gönder.
Eposta Gönderim Sıklığı
İptal

×
ikon İlanı arkadaşınıza göndermek için email adresini girip gönder butonuna basın.

Arkadaşınızın E-Posta Adresi

Not
İptal

×
×

Dikkat!

Siteye giriş ve Başvuru için şifre oluşturulacak. Müsait olduğunuzda Özgeçmişinizi doldurunuz. Aksi halde başvurduğunuz firmalar CV nizi incelemeyebilir.


İptal

Resepsiyonist Mesleği

Resepsiyonist Ne İş Yapar?

Remayözcüler genellikle tekstil ve konfeksiyon endüstrisinde iş bulabilirler. Bu sektörlerde kumaş üretimi, dikişsiz kumaş üretimi, giyim üretimi, ev tekstili üretimi gibi alanlarda çalışabilirler. Ayrıca, remayöz makinesi kullanan diğer endüstrilerde de iş imkanları mevcut olabilir.

Remayözcüler, tekstil fabrikalarında, konfeksiyon atölyelerinde, özel dikişsiz kumaş üretiminde veya özel işleme yapan atölyelerde çalışabilirler. Ayrıca, kumaş üretimi yapan fabrikalarda, kumaş işleme atölyelerinde ve hatta bazı büyük perakende mağazalarında bile iş imkanları mevcut olabilir.

Remayözcülerin iş deneyimi ve becerilerine bağlı olarak, pozisyonları farklılık gösterebilir. Yeni mezunlar veya daha az deneyimli remayözcüler, makine operatörü olarak işe başlayabilirler ve zamanla tecrübe kazandıkça yönetim pozisyonlarına yükselebilirler.

Remayözcü olarak çalışan kişiler, üretim hattında çalışarak veya özel birimlerde görev alarak işlerini yürütebilirler. Üretim hattında çalışanlar, remayöz makinesini kullanarak kumaşları işleyerek üretim hattının verimliliğini artırırlar. Özel birimlerde çalışanlar ise özel taleplere yönelik işlemler yaparak işlerini yürütebilirler.

Ülkeden ülkeye ve işverenden işverene farklılık göstermekle birlikte, remayözcülerin ücretleri genellikle ortalama seviyelerdedir. Ancak, deneyim ve beceriler arttıkça ücretlerde de artışlar olabilir.

Resepsiyonist Olmak için Hangi Eğitimleri Almalı?

Bir resepsiyonist, bir ofis, bir otel, bir hastane veya başka bir kuruluşun girişinde bulunarak, müşterileri veya ziyaretçileri karşılayan ve onları doğru kişiye yönlendiren kişidir. Resepsiyonistler, telefon görüşmelerini yanıtlar, gelen misafirleri karşılar, randevuları düzenler, mesajları alır ve diğer genel ofis görevlerini yerine getirirler.

Örneğin, bir ofisin resepsiyonisti, gelen telefon görüşmelerini yanıtlar ve doğru kişiye yönlendirir, müşterileri karşılar ve randevuları düzenler, posta ve mesajları alır ve gerektiğinde diğer ofis görevlerini yerine getirir. Bir otelin resepsiyonisti ise, müşterileri karşılar, rezervasyonları yapar, oda anahtarlarını verir, soruları yanıtlar, hesapları yönetir ve gerektiğinde diğer konuk hizmetleri görevlerini yerine getirir.

Resepsiyonistler, müşteriler ve ziyaretçilerle doğrudan etkileşimde olduğu için, iyi iletişim becerilerine sahip olmalıdırlar. Ayrıca, ofis programları ve telefon sistemleri gibi ofis teknolojisi konularında bilgi sahibi olmaları da gerekmektedir. Ayrıca, hızlı düşünme, problem çözme, planlama ve organizasyon becerileri de önemlidir.

Resepsiyonist İş İmkanları?

Resepsiyonistler, birçok sektörde ve işletmede çalışma fırsatlarına sahiptirler. Büyük ofisler, hastaneler, oteller, konferans merkezleri, havaalanları, tatil köyleri, üniversiteler, kamu kurumları ve özel şirketler gibi birçok işyeri, resepsiyonistlere ihtiyaç duyarlar.

Özellikle turizm, otelcilik, sağlık hizmetleri ve ofis yönetimi sektörleri, resepsiyonist pozisyonları için sık sık iş ilanları yayınlamaktadır. Ayrıca, farklı işletmelerde resepsiyonist olarak çalışan kişilerin deneyimleri, kariyerlerinde farklı yönlere ilerlemelerine de olanak tanır. Örneğin, bir resepsiyonist, müşteri hizmetleri, ofis yönetimi veya idari asistanlık gibi diğer pozisyonlara geçebilir.

İş ilanlarını takip etmek, iş arama web sitelerine başvurmak, işverenlerin web sitelerindeki kariyer sayfalarını ziyaret etmek, özgeçmişlerini işe uygun hale getirmek ve iş görüşmelerine hazırlanmak, resepsiyonist olarak iş bulmak için kullanılabilecek yöntemlerdir.


×

İŞKUR Logo

HTT Bilgisayar Eğitim Destek Özel İstihdam ve İnsan Kaynakları Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. Özel İstihdam Bürosu 01/08/2022 - 31/07/2025 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 01/08/2022 tarih ve 11987302 sayılı karar uyarınca 1390 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınmayacak ve menfaat temin edilmeyecektir. Şikâyetleriniz için Türkiye İş Kurumu Ankara İl Müdürlüğü 03124351565 nolu telefon numarasına veya Ayrancı, Uçarlı Cd. No:29, 06540 Çankaya/Ankara adresine başvurabilirsiniz.